Paprika Tonijn Pasta

by Louise

Paprika Tonijn Pasta 1Vandaag is een speciale dag, niet zozeer vanwege het publiceren van deze tonijn pasta. Het is namelijk schrikkeldag en wel de eerste in het bestaan van KeukenAtelier. En dan is het ook nog eens schrikkelmaandag! De volgende schrikkelmaandag is pas over 28 jaar, in 2044!! Hoogste tijd dus voor een verschrikkelijk lekkere maaltijd, die ook nog eens verschrikkelijk makkelijk te maken is!! Daarom heb ik voor vandaag een favoriet gekozen, die bij ons regelmatig op tafel komt: paprika tonijn pasta. Ik maakte het recept tot nu toe een beetje op gevoel en uit mijn hoofd, maar nu heb ik eindelijk eens het recept netjes opgeschreven zodat ik hem vandaag met jullie kan delen.

De basis ingrediënten voor deze smaakvolle tonijn pasta heb ik meestal standaard in huis. Pasta, tonijn in blik, kappertjes, ui, knoflook, tomatenpuree. Paprika’s is meestal het enige waar ik nog aan moet denken om in huis te halen. Je hebt er drie nodig en voor de kleur op het bord koop ik meestal het vrolijke “stoplicht trio”. Na wat snijwerk is het een kwestie van bakken, kort pruttelen en ondertussen de pasta koken. Binnen 30 minuten is het dan genieten aan tafel!

Veel plezier en eet smakelijk!

Paprika Tonijn Pasta

Personen: 4 Voorbereiding: Bereidingstijd: Voedingswaarden 200 calories 20 grams fat

Ingrediënten

  • 2 el olijfolie
  • 3 paprika's (rood, groen en geel), in stukjes
  • 1 blik gepelde tomaten (blokjes) of gezeefde tomaten (500 ml) of tomato frito (350 g)
  • 1 ui, gesnipperd
  • 2 teentjes knoflook, geperst
  • 2 blikjes tonijn (op olie, in water is minder lekker!), uitgelekt
  • 1 klein gedroogd chilipepertje (verkruimeld), of 1 verse rode chili (gesnipperd), of chilivlokken maar smaak
  • 2 tl gedroogde Provençaalse kruiden
  • 2 el kappertjes
  • 1 blikje tomatenpuree (70 g)
  • 1 tl suiker (optioneel, bij gezeefde tomaten en tomato frito meestal niet nodig)
  • zout en zwarte peper naar smaak
  • paar el verse kruiden (peterselie, dille, basilicum en/of peterselie)
  • 400 g pasta (ik gebruik hierbij altijd fusili)
  • geraspte belegen of Parmezaanse kaas om over de pasta te strooien*

Bereiding

  1. Breng een grote pan water aan de kook voor de pasta.
  2. Fruit de ui in olijfolie tot ze zacht en glazig zijn, dit duurt ongeveer 5 minuten. Voeg de paprika, chili en knoflook toe en bak dit een paar minuten mee. De paprika mag nog een beetje knapperig blijven.
  3. Bak de tomatenpuree 1 minuutje mee en voeg dan de tomaten toe. Roer het om en voeg dan de kappertjes, Provençaalse kruiden, suiker en tonijn toe. Breng het op smaak met peper en zout. Voeg eventueel een klein beetje water toe, niet teveel want een dikke saus is het lekkerst.
  4. Laat de saus 10 minuten zachtjes pruttelen zonder deksel en kook ondertussen de pasta gaar.
  5. Doe op het laatst de verse kruiden door de pastasaus. Serveer de pasta met de saus en bestrooi hem met wat geraspte kaas.

*Het is bij de Italianen misschien ongebruikelijk om kaas te strooien over pasta's met vis, maar bij deze pasta is het toch écht lekker!

Opmerkingen

Tip: gebruik van de tuinkruiden niet alleen de blaadjes. De steeltjes zijn ook erg lekker om in de saus mee te stoven (toevoegen bij stap 3). Doe de blaadjes er wel pas op het laatst bij voor het beste resultaat.

Heb je dit recept gemaakt?
Ik ben erg benieuwd wat je ervan vond! Je kunt je reactie onderaan deze pagina achterlaten. Of laat het me weten via Facebook, Instagram of Twitter, een foto van je gerecht vind ik ook erg leuk!

Andere recept ideeën

Laat een reactie achter

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.